BTC, TON, SOL, XRP Coin ve Bu 4 Altcoin İçin Al-Sat Seviyeleri!

Lider kripto Bitcoin rahatlama rallisini sürdürmekte zorlanıyor. Dolayısıyla, bu da muhtemelen yakın vadede altcoin’ler üzerinde baskı yaratacak. Bitcoin’in ve XRP Coin dahil önde gelen altcoin’lerin düzeltmelerinin sona ermesi için hangi önemli direnç seviyelerini aşmaları gerekiyor? Kripto analisti Rakesh Upadhyay, bunu öğrenmek için ligin üst sıralarındaki 8 kripto paranın grafiklerini inceliyor.

BTC, ETH, BNB ve SOL Coin analizi

Bitcoin (BTC) fiyat analizi

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere Bitcoin fiyatı 60.775 dolar desteğinden sıçradı. Böylece, ayıların güçlü bir savunma yapmasının muhtemel olduğu hareketli ortalamalara ulaştı. Fiyat hareketli ortalamalardan aşağı dönerse, ayılar BTC’y tekrar 60.775 doların altına indirmeye çalışacaktır. Bu seviye yol verirse, daha derin bir düzeltmenin başlangıcını işaret edecektir. BTC’nin %61,8 Fibonacci düzeltme seviyesi olan 54.298 dolara kadar düşmesi mümkün. Bu varsayımın aksine, fiyat hareketli ortalamaların üzerinde kırılırsa, BTC muhtemelen 60.775 ila 73.777 dolar aralığında kalışını birkaç gün daha uzatır. Bir kırılma ve 73.777 doların üzerinde kapanış, 80.000 doların kapılarını açacaktır.

Ethereum (ETH) fiyat analizi

ETH 13 Nisan’da 3.056 dolar desteğinin altına indi. Ancak ayılar bu kırılmanın üzerine inşa edemedi. Boğalar 14 Nisan’da fiyatı tekrar 3.056 doların üzerine çıkardı. Toparlanmanın 20 günlük EMA’ya (3.369 dolar) ulaşması mümkün. Fiyat 20 günlük EMA’dan aşağı dönerse, ETH’nin 3.056 dolara ve ardından 2.852 dolara düşmesi olası. Öte yandan, alıcılar fiyatı 3.056 doların üzerinde tutarsa, menzile bağlı hareketin bozulmadan kaldığını gösterecektir. Boğalar 20 günlük EMA’nın üzerinde bir kırılma ile güç kazanacak. ETH’nin daha sonra 3.679 dolara yükselmesi mümkün. Alıcıların 4.100 dolara doğru bir yükseliş başlatmak için bu genel engeli aşması gerekecek.

Binance Coin (BNB) fiyat analizi

BNB son birkaç gündür 495 dolar ile 635 dolar arasındaki geniş bir aralıkta konsolide oluyor. Ayrıca, bir sonraki yönsel hareket konusunda kararsızlık gösteriyor. Fiyat 20 günlük EMA’yı kırar ve üzerinde kalırsa, BNB’nin 635 dolara yükselmesi mümkün. Bu seviyenin üzerinde bir kırılma ve kapanış, boğa trendinin bir sonraki ayağının 692 dolara başlayacağını işaret edecektir. Aksine, fiyat 20 günlük EMA’dan aşağı dönerse, ayıların rallilerde satış yaptığını gösterecektir. Bu durumda BNB’nin 495 dolar desteğine düşmesi olası.

Solana (SOL) fiyat analizi

SOL, 12 Nisan’da 20 günlük EMA’dan (167 dolar) aşağı döndü. Ardında, 50 günlük SMA’nın (164 dolar) altına düştü. Alıcılar, fiyatı olan hareketli ortalamalara itmeye çalışacak. Bu seviye, muhtemelen önemli bir bariyer olacak. Fiyat hareketli ortalamalardan keskin bir şekilde düşerse, ayılar SOL’u tekrar 126 doların altına indirmeye çalışacak. Başarılı olurlarsa, SOL’un 100 dolara düşmesi mümkün. Fiyat hareketli ortalamaların üzerine çıkarsa bu olumsuz görüş yakın vadede geçersiz olur. Böylece, SOL’un 205 dolara yükselmesinin önündeki engel kalkar.

TON, DOGE, ADA ve XRP Coin analizi

Ripple (XRP Coin) fiyat analizi

XRP Coin birkaç aydır 0,41 dolar ile 0,74 dolar arasında geniş bir aralıkta işlem görüyor. Fiyat 13 Nisan’da aralığın desteğinin yakınına düştü. Ancak mum çubuğundaki uzun kuyruk daha düşük seviyelerde güçlü alım olduğunu gösteriyor. Boğalar, 20 günlük EMA (0,57 dolar) yakınında bir rahatlama rallisi başlatmaya çalışıyor. Ancak, bunun dirençle karşılaşması muhtemel. XRP Coin fiyat mevcutı seviyeden veya 20 günlük EMA’dan aşağı dönerse, ayılar 0,41 dolardan bir atış daha yapacaklar. Bu arada, boğaların başka planları olması muhtemel. XRP Coin fiyatını 0,46 doların üzerinde tutmaya ve hareketli ortalamaların üzerine çıkarmaya çalışacaklar. Bunun da XRP Coin fiyatını bir süre daha aralık içinde tutması mümkün.

Toncoin (TON) fiyat analizi

Toncoin (TON) yükselen kanal formasyonu içinde işlem görmeye devam ediyor. Böylece, alıcılara avantaj sağlıyor. Fiyat, ayıların güçlü bir savunma yapması beklenen kanalın direnç çizgisine ulaştı. Fiyat direnç çizgisinden aşağı dönerse, TON’un destek çizgisine düşmesi mümkün. Kanalın altında bir kırılma ve kapanış, potansiyel bir trend değişikliğine işaret edecektir. Aksine, alıcılar fiyatı kanalın üzerine çıkarırsa, momentumda bir toparlanma olduğunu gösterecektir. TON’un daha sonra 8,56 dolara ve nihayetinde 10 dolara yükselmesi olası.

Dogecoin (DOGE) fiyat analizi

DOGE 13 Nisan’da 50 günlük SMA (0,17 dolar) desteğini aştı. Böylece, ayıların agresif satışlarına işaret etti. Boğalar bir toparlanma başlatmaya çalışıyor. Ancak hareketli ortalamalarda sert bir dirençle karşılaşmaları olası. Fiyat hareketli ortalamalardan aşağı dönerse, ayıların rallileri bir satış fırsatı olarak gördüğüne işaret edecektir. Bu da 0,12 dolarlık güçlü desteğe düşüş olasılığını artıracaktır. Bunun yerine, alıcılar fiyatı hareketli ortalamaların üzerine çıkarırsa, bu daha düşük seviyelerde sağlam bir talep olduğunu gösterecektir. DOGE’nin daha sonra 0,20 dolara yükselmesi mümkün.

Cardano (ADA) fiyat analizi

ADA 12 Nisan’da 0,57 dolarlık desteğin altına indi. Böylece, ayı eğilimli baş ve omuz formasyonunu tamamladı. Bunu 13 Nisan’da fiyatı 0,46 dolar desteğinin altına çeken bir başka düşüş günü takip etti. Boğalar, 20 günlük EMA’da (0,56 dolar) bir toparlanma başlatmaya çalışacak. Fiyat 20 günlük EMA’dan aşağı dönerse, ADA’nın tekrar 0,46 dolara ve ardından 0,40 dolara düşmesi mümkün. Bu seviyenin altında bir kırılmanın ADA’yı 0,35 dolara düşürmesi olası. ADA için ilk güç işareti 20 günlük EMA’nın üzerine çıkmak olacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir