90+3 Ege’de Futbol | Bodrumspor’a çok yakıştı

Bülent Buda: ‘‘Kazanmak her şey değil, tek şeydir” der Paul Newman. Bu muhteşem takım İsmet Taşdemir’le 3 sezondur Halikarnas’ta tarih yazıyor. Daha da anlamlısı Türk futbolunda yeni bir futbol öyküsü yazdılar. Bir takım 2. Lig’de ilk yılında TFF 1. Lig’de ilk yılında, Süper Lig için Play Off oynuyor kazanamıyor, vazgeçmiyor ikinci yılında bir Play Off daha oynuyor. Önce Çorum ardından Sakarya.

İki takımı da saf dışı bırakıyor. Ve de tribünlerdeki az sayıdaki taraftarıyla Süper Lig’e geliyor. Analarının ak sütü gibi hak ettikleri büyük bir onur. Çok teşekkürler. İyi ki varsınız. Muhteşem bir başarı öyküsü.

Ege’nin şirin ilçesi Halikarnas Balıkçısı’nın çiçeklerle donattığı yaşama tutunma gerekçesi. Doğasıyla, söyleşilen şimdilerde içinde barındırdığı gizil gücü dışarı vuran sevgili Süleyman’ın, Üzeyir’in, Cenk’in, Erkan’ın, Celal’in, Samet’in adeta yaşam kavgası verdikleri alan…

Celal’in önderliğinde Brazao, Omar İmeri, Tunahan, Ege buldukları fırsatları sayıya çeviren, skor tabelasını biçimlendiren isimsiz kahramanlar. Sizi çok seviyoruz İsmet Taşdemir ile sevgili yoldaşları. Ülke futbolunda bir ilki yaşatıyorsunuz. Kendinizle ne denli övünseniz azdır.

Aklınızla, kaslarınızın gücüyle, tükenmeyen enejinizle bizlere tarifsiz güzellikte futbol zamanları yaşattınız. Elbette şair babayı anımsattınız;

‘‘Çocuklar inanın inanın çocuklar

Güzel günler göreceğiz güneşli günler

Motorları maviliklere süreceğiz

Güzel günler göreceğiz güneşli günler…’’

Fatih Tanfer: – Süper Lig’e çıkma başarısını gösterdiği için Bodrumspor’u bir kez adaha tebrik ederim. Hiçbir başarı coşkusuz elde edilmemiştir.

– Bodrumspor bu sezon ligde coşkusu, hırsı ve kazanma arzusuyla büyük keyif vedi. Bu başarı bizim için hiç sürpriz değil. Tüm maçlarını sezon boyunca izledik. İzmir’deki Göztepe maçının devre arasında Bodrumspor’un şampiyonluğun en kuvvetli adayı olduğunu Bodrumlu dostlarıma ifade ettim. Gerekçem belliydi. Total futbolun temeli olan hareketlilik ve pozisyon rotasyonlarını Kenan, Gökdeniz, Burak Çoban ve Brazao ile iyi uyguladılar. Oyun disiplini en büyük avantajı oldu.

– Sakarya finali öncesi 90+3 köşemizde takımın en büyük güçlerinden birinin rakiplerini iyi analiz eden ve oyun planını uygulayan ancak kendi oyun anlayışından asla taviz vermeyen bir Bodrumspor izliyoruz ifadelerini kullanmıştım. Ayrıca Sakarya defansının ağır ve tek hamlelik oyunculardan kurulu olduğunuda belirtmiştim.

– Bodrumspor final karşılaşmasında da yin harikaydı.Sayısız gol kaçırdı. Maç boyunca 3 şutu direkten döndü.

Tüm oyuncular harikaydı. Peki Bodrumspor’un en büyük avantajı neydi? Doğru oynayan oyuncular, hızlı oyuncularıyla yaptığı konraataklar İsmet hocanın oyun planının kusursuz bir şekilde uygulanmasıydı.

Sonuç olarak hak edilmiş şampiyonluk. Bundan sonra ne olur? Güzel bir söz var; ‘‘Her başarı daha zor probleme girişin biletidir.’’ Elbette Süper Lig çok zor ama Başkan Fikret Öztürk hayatı boyunca çok zor problemler çözdü. Ona her şey kolay gelir diye düşünüyorum. Şampiyonluk sevincini doyasıya yaşa Bodrum Ege’nin de gururu oldun.

Mehmet Demirtaş: Ege bölgesinde futbol heyecanı bu sezon zirve yaptı. Önce Göztepe’nin Süper Lig’e yükselme başarısının ardından, Bodrumspor da bu başarıya ortak oldu. Bodrumspor, geçmişte amatör liglerden başlayarak adım adım yükseldiği başarı basamaklarında, geçen sezon Süper Lig kapısından dönmesine rağmen bu sezon hedefine ulaşmayı başardı. Bodrumspor’un bu kısa süredeki büyük başarısı, başkan, yönetim, teknik ekip ve futbolcuların özverili çalışmaları sayesinde gerçekleşti. Bu süreçte emeği geçen herkesi canı gönülden tebrik ediyorum. Amatör Lig’den Süper Lig’e yükselmek her babayiğidin harcı değildir; bu nedenle Bodrumspor ile ne kadar övünsek ve gurur duysak azdır. Bodrumspor’un bu tarihi başarısında elbette teknik direktör İsmet Taşdemir’in büyük bir payı var. Adını kulüp tarihine yazdıran İsmet hocanın, Süper Lig’de de başarılı işler yapacağına inanıyorum. Bodrumspor’un bugüne kadar istikrardan taviz vermeyen yönetiminin, İsmet hoca ile yola devam etmesini diliorum.

Ege bölgesinin bu başarıları, sadece yerel futbolun değil, Türkiye genelinde de futbolun ne kadar dinamik ve heyecan verici olabileceğinin bir kanıtı. Göztepe ve Bodrumspor’un Süper Lig’deki performanslarını görmek için sabırsızlanıyoruz. Bu iki kulübün de Süper Lig’de kalıcı olacağına ve büyük başarılara imza atacağına inanıyoruz. Sonuç olarak, Ege bölgesindeki futbol heyecanı devam ederken, Göztepe ve Bodrumspor’un başarısı, bölgedeki diğer kulüpler için de ilham kaynağı olacak. Bu başarıların, altyapıya yapılan yatırımların ve istikrarlı yönetimlerin sonucu olduğunun altını çizmek gerekiyor. Başarılarının devamını diliyor ve Süper Lig’de yeni sezonda iz bırakacaklarına inanıyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir